США пропонують Катару покращену оборонну угоду, намагаючись заспокоїти союзника після удару Ізраїлю

Вашингтон прагне фіналізувати розширену угоду про співпрацю, щоб відновити довіру Дохи

Сполучені Штати намагаються стабілізувати відносини з Катаром, пропонуючи розширену угоду про оборонну співпрацю. Цей крок є прямою реакцією на нещодавній ізраїльський удар по Досі та має на меті запевнити ключового союзника у Перській затоці в підтримці. "Ми близькі до фіналізації розширеної угоди про оборонну співпрацю", — заявив держсекретар США Марко Рубіо, вилітаючи з Тель-Авіва до Дохи.

Візит Рубіо та пропозиція нової угоди відбуваються на тлі крайньої напруженості. Представник МЗС Катару Маджед аль-Ансарі прямо заявив, що ізраїльська атака "прискорила необхідність у поновленій стратегічній оборонній угоді". Він також дав зрозуміти, що зараз пріоритетом для Дохи є не посередництво у війні в Газі, а "захист власного суверенітету". Це різкий сигнал для Вашингтона, який розраховує на Катар як на незамінного перемовника.

Дипломатична позиція США виглядає вкрай суперечливою. З одного боку, президент Трамп запевняє Катар, що нових атак не буде, а Рубіо називає Доху єдиною країною, здатною досягти миру. З іншого боку, прем'єр-міністр Ізраїлю Нетаньягу, стоячи поруч із тим самим Рубіо, погрожує завдавати ударів по лідерах ХАМАС "де б вони не були" та виправдовує атаку на Доху. А сам держсекретар в Ізраїлі фактично дає зелене світло продовженню війни в Газі.

Пропозиція нової оборонної угоди — це спроба США загасити пожежу у відносинах з Катаром, який є не лише посередником, а й місцем розташування найбільшої американської військової бази в регіоні. Вашингтон опинився у класичній пастці, намагаючись одночасно підтримувати двох союзників, чиї дії прямо суперечать одне одному. 

Пропонуючи Катару "парасольку безпеки", США намагаються зберегти його в орбіті свого впливу, водночас продовжуючи надавати підтримку Ізраїлю. Це складна гра, де Вашингтону доводиться одночасно виконувати роль миротворця і друга підпалювача.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
Історичний візит: Глава МЗС Сирії їде до Вашингтона обговорювати зняття санкцій
Дамаск сподівається на скасування обмежень в обмін на безпекову угоду з Ізраїлем
Дипломатія
Єврокомісія пропонує ввести безпрецедентні санкції проти Ізраїлю через війну в Газі
Брюссель закликає призупинити торговельні пільги та покарати екстремістських міністрів
Політика
Британія визнає Палестину, кинувши виклик США одразу після візиту Трампа
Лондон планує зробити оголошення цими вихідними, пов'язуючи своє рішення з війною в Газі
Близький Схід
Правозахисники звинуватили Ізраїль у воєнних злочинах та насильницькому виселенні сирійців
Звіт HRW фіксує порушення на тлі переговорів Дамаска про безпеку з Тель-Авівом
Главные новости
Политика
Совет Безопасности ООН впервые в истории посетил Сирию
Делегация встретилась с президентом аш-Шараа накануне годовщины падения режима Асада
Дипломатия
Исторический разворот: Ирак признал "Хезболлу" и хуситов террористическими организациями
Багдад заморозил активы проиранских группировок, выполняя требования США
Ближний восток
Египет отверг заявление Израиля об открытии КПП "Рафах" только на выезд
Каир настаивает на двустороннем движении и обвиняет Израиль в психологическом давлении
Читайте в разделе
Близький Схід
Израиль вновь открыл переход Керем-Шалом для помощи Газе
КПП возобновил работу после суточной блокады, но Рафах остается закрытым
Близький Схід
Саудовская Аравия укрепляет позиции мирового лидера в сфере здравоохранения
Королевство получило признание ВОЗ и вошло в топ-рейтинги медицинских исследований
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.