Аль-Шаммарі: дозвіл на експорт дронів залучить в Україну потрібні ресурси та інвестиції

Україна наближається до скасування заборони експорту військових безпілотників. Уряд та представники галузі переконані, що це рішення необхідне для розширення виробництва та більш ефективної протидії російським силам на фронті.

Після початку повномасштабної війни 2022 року Україна заборонила експорт зброї для забезпечення власної армії. Наразі уряд розглядає дозвіл на експорт як спосіб залучення інвестицій, оскільки не вистачає коштів для закупівлі дронів та фінансування досліджень, повідомляють у Financial Times.

Радник Асоціації NAUDI, підданий Саудівської Аравії Машарі Аль-Шаммарі заявив у коментарі ІП "Україна по-арабськи", що це рішення давно назріло, і воно піде на благо Україні. Він зазначив, що на сьогоднішній день Україна потребує ресурсів, які може залучити у співпраці з різними компаніями, у тому числі і з державами Близького Сходу, зокрема Саудівською Аравією, що вписується у Бачення-2030, запущене кронпринцем Мухаммедом ібн Салманом. Також йдеться про інших союзників України на Заході, яким потрібний український досвід, і вони готові інвестувати. На думку Аль-Шаммарі, український досвід із саудівським ресурсом посилять обороноздатність України.

"Сьогодні дрони стали невід'ємною частиною війни і весь світ бачить, як Україна розробляє військові безпілотники, які вже долітають до Москви. Проте Україні бракує потужностей. Їх можна збільшити шляхом пошуку нових ресурсів за співпраці із закордонними компаніями", - зазначив Аль-Машшарі.

Він також додав, що дозвіл на експорт – це дієвий спосіб повернути деяких українських виробників, які вже почали робити дрони за кордоном.

Олександр Маріковський, голова економічного підкомітету парламенту, зазначив, що експорт безпілотників може забезпечити Україні до 20 мільярдів доларів, що є критично важливим для підтримки економіки та військових потреб.

Дмитро Хасапов, керівник "Укрспецсистеми", пояснює, що державні контракти не покривають повністю виробничі потужності, оскільки нинішній оборонний бюджет України 6 мільярдів, з яких лише третина – спрямована на безпілотники.

Україна відчуває значний дефіцит безпілотників, незважаючи на перевагу у співвідношенні 5-10:1 порівняно з Росією. Представники галузі сподіваються, що зняття заборони на експорт допоможе залучити західних інвесторів та спонсорів.

Зокрема, зараз деякі українські виробники, такі як Ukrspecsystems, вже почали виробляти дрони за кордоном, намагаючись обійти експортні обмеження. А компанія Roboneers також стикається з труднощами через обмежене державне фінансування досліджень та розробок, що змушує їх покривати витрати на тести та експерименти з власних коштів.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Экономика
Аль-Шаммари: разрешение на экспорт дронов привлечет в Украину нужные ресурсы и инвестиции
Різне
Військові підтримують запровадження халяльних, кошерних та рослинних сухпайків
Близький Схід
У Саудівській Аравії почалося будівництво найбільшої у світі будівлі
Главные новости
Дипломатия
В Киеве торжественно отметили Национальный день Катара
Поддержка Катара в отношении Украины основывается на двух основных элементах: гуманитарная помощь и посредничество.
Разное
Киев готов поставлять продовольствие в Сирию из-за прекращения поставок из России
Ближний восток
Израиль сообщил, что готовится к ударам по ядерным объектам Ирана
Читайте в разделе
Економіка
Bloomberg: Цены на топливо зимой будет определять Эр-Рияд
Економіка
Минобороны и турецкая Baykar Makina договорились о строительстве сервисного центра в Украине
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.