Африку не влаштували "безкоштовні" поставки зерна від Росії

Політики країн Африки приїхали на саміт у Петербург, головним чином для обговорення теми зернових. Однак з'ясувалося, що запропоновані російським президентом Володимиром Путіним безоплатне постачання зерна в шість "дружніх" для РФ країн виявилися невеликими порівняно із загальним російським експортом і потребами жителів Африки. Про це повідомляє "РИА Новости".

Путін запропонував безкоштовно доставити по 25-50 тисяч тонн зерна таким країнам, як Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, Центральноафриканська республіка та Еритрея. Однак їхні керівники наполягають на відновленні угоди з Україною.

Він також сказав, що протягом минулого року РФ виробила понад 150 млн тонн зернових і експортувала 47 млн, з них 17 млн — тільки пшениці.

На петербурзькому форумі президент Коморських островів Азалі Ассумані, який обіймає також посаду голови Афросоюзу, закликав спростити експорт і російського, і українського зерна.

За його словами, питання постачання зернових має бути пріоритетним, а учасники саміту хочуть обговорити з Путіним відновлення зернової ініціативи, адже наслідки зачіпають весь світ і Африку особливо.

Президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва подякував Путіну за запропоновані безоплатне постачання зерна, але уточнив, що в його країні не спостерігається дефіциту зернових.

"Ми дякуємо. У нас немає якогось дефіциту зерна. У нас усе добре в сенсі безпеки продовольства, він додає до того, що в нас уже є", — пояснив Мнангагва.

Нагадаємо, що Путін пообіцяв "замістити" українське російським на світовому ринку продовольства. Він також зазначив, що в найближчі 2-4 місяці РФ буде готова безоплатно постачати зерно країнам Африки.

 

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
Африканські лідери розпочали миротворчу місію в Україні
Главные новости
Ближний восток
В Саудовской Аравии во время хаджа жертвами жары стали более тысячи человек
Різне
Во Львове прошла конференция об истории оккупации Палестины
Разное
Базы НАТО на юге Европы окажутся под ударом российских ракет в случае их размещения в Тобруке
Читайте в разделе
Економіка
Bloomberg: Цены на топливо зимой будет определять Эр-Рияд
Економіка
Минобороны и турецкая Baykar Makina договорились о строительстве сервисного центра в Украине
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.