A.G.R. Group можливо створить сільгоспкластер у західних областях України

З початком повномасштабного російського вторгнення група компаній A.G.R. Group і MK Merchants SA, що належать бізнесменові Місаку Хідіряну, переорієнтувала логістичні шляхи з українських морпортів на ринок ЄС через автомобільний і залізничний транспорт, а також річкові порти Рені та Ізмаїл.

Як повідомив Місак Хідірян агентству “Інтерфакс-Україна”, група компаній продовжить експортувати частину сільгосппродукції через наземні прикордонні переходи з ЄС і річкою Дунай навіть після звільнення окупованих територій від російських військ і відновлення Україною повноцінної торгівлі в акваторії Чорного моря.

За його даними, після початку повномасштабної війни група компаній зайнялася пошуком елеваторних потужностей на Заході України і перевезенням туди запасів урожаю з центральних регіонів країни. Пізніше були налагоджені автомобільні та залізничні логістичні канали для збуту сільгосппродукції в ЄС. У групі компаній вже також є домовленості про співпрацю з європейською трейдинговою компанією з досить потужною інфраструктурою по всій Європі, куди вже почали поставляти свою сільгосппродукцію.

“Крім того, ми домовилися, що спільно працюватимемо над завантаженням їхніх обсягів, і дали гарантії, що після нашої перемоги та звільнення окупованих територій ми збережемо наші партнерські стосунки, навіть коли відкриються порти й морська логістика знову опиниться в пріоритеті. Можливо, навіть розглянемо з правлінням A.G.R. Group купівлю нових кластерів на Заході України для більш зручного партнерства”, – розповів Місак Хідірян агентству.

За його словами, наразі для експорту недоступні глибоководні морські порти, тому використовується автомобільний і залізничний транспорт, а також порти Рені та Ізмаїл. Однак, така логістика обходиться істотно дорожче морського експорту, а також пов’язана з низкою складнощів, як-от неможливість виїжджати за межі України водіям – її громадянам, або великими чергами із суден у портах.

Однак, крім європейського напряму, було активізовано діяльність у кількох країнах Близького Сходу. “Там працюють наші офіси і запущені на максимум внутрішні продажі, оскільки нам необхідна додаткова маржа через високі логістичні витрати. Ми повинні чітко розуміти, що логістичне плече збільшилося, зросли ціни на фрахт, подорожчали енергоносії та паливо, внаслідок чого ми витрачаємо близько $200 на тонні експорту. $200 на нашому товарі – це величезні гроші, раніше ми витрачали $45-50 на тонні”, – констатував Місак Хідірян.

До агрохолдингу A.G.R. Group входить понад 20 компаній. Основний напрямок його діяльності – торгівля сільгосппродукцією, вирощування і зберігання зернових культур, а також тваринництво.

A.G.R. Group обробляє землі в Полтавській, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Сумській областях. Вся вирощена продукція реалізується на зовнішніх ринках.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Економіка
Україна та ОАЕ хочуть укласти угоду про всеосяжне економічне партнерство
Економіка
Закупівля Туреччиною майже 500 тис. тонн української пшениці підтримає ринок України, – аналітики
Економіка
Робота «зернового коридору» триває, - Міноборони Туреччини
Главные новости
Разное
СМИ: РФ может получать бронетехнику из ОАЭ
Ближний восток
В Саудовской Аравии началось строительство крупнейшего в мире здания
Политика
Казахстан отказывается помогать России обходить международные ограничения
Читайте в разделе
Економіка
Bloomberg: Цены на топливо зимой будет определять Эр-Рияд
Економіка
Минобороны и турецкая Baykar Makina договорились о строительстве сервисного центра в Украине
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.